8 причин захворювань печінки у собаки
Як добре, коли улюблений песик здоровий, активний і грайливий. Але, на жаль, наші чотирилапі друзі схильні до великої кількості хвороб, які довго лікуються. Захворювання печінки у собак належать до таких проблем.
Симптоми хвороби печінки у собак
При ураженні печінки розвиваються гепатодистрофічні процеси. Але, оскільки печінка має функціональний резерв, ці процеси не дають швидкого впливу на активність печінки. Тому симптоми печінкової недостатності виявляються лише при ураженні близько 70% тканини органу. Внаслідок порушення діяльності печінки, організм тварин починає сильно відчувати нестачу в поживних речовинах, страждати від інтоксикації, у ньому порушується баланс води та обмін речовин. До основних ознак хвороби печінки у собак відносять:
- жовтуху, що виражається пожовтінням білків очей
- блювоту та діарею
- поганий апетит
- спрагу
- зміну кольору калу (стає дуже блідим, практично безбарвним)
- зміну кольору сечі (стає темною)
- млявість собаки, підвищену сонливість
- накопичення рідини в черевній порожнині
До головних причин захворювання печінки у собак відносять:
- отруєння хімічними речовинами, отрутами та лікарськими препаратами
- неякісна їжа
- ураження печінки глистами
- бактеріальні інфекції
- віруси
- неправильний режим харчування
- ожиріння
- злоякісні пухлини
Діагностика та лікування
При ознаках хворої печінки у собаки насамперед потрібно звернутися до ветеринарного фахівця, який поставить діагноз. Необхідно ретельно обстежити тварину: провести клінічний огляд, зібрати анамнез, зробити загальний та біохімічний аналіз крові, УЗД діагностику. Якщо є підозра на те, що причиною захворювання печінки стала інфекція або глистяна інвазія, проводять додаткові аналізи на відповідні захворювання. Для підтвердження діагнозу печінкової енцефалопатії роблять аналіз крові на наявність жовчних кислот. Після визначення діагнозу ветеринарний лікар призначає лікування. Схема лікування залежить від конкретного виду захворювання. Основні методи лікування при хворобі печінки у собак:
- Детоксикаційна терапія. Призначають лікарські препарати та спеціальні розчини з метою виведення з організму токсичних речовин.
- Дієта. Харчування собак при проблемах із печінкою повинне легко засвоюватися, не навантажувати печінку, містити достатню кількість антиоксидантів, вітамінів, білка.
- Симптоматична терапія. Призначають спазмолітики, протиблювотні препарати.
- При бактеріальних інфекціях призначають антибактеріальні та антивірусні препарати.
- Для відновлення структури та функції печінки призначають гепатопротектори.
- При глистяній інвазії призначають протиглистові препарати.
- Рекомендують обмежити рухову активність собаки, вона має більше відпочивати.
Заходи профілактики
Для запобігання захворювання печінки у вихованця, насамперед, потрібно стежити за харчуванням собаки. Воно має бути збалансованим. Намагатися виключити «їжу зі столу», тому що вона негативно впливає на здоров'я вихованця. Періодично вводити до раціону песика препарати з гепатопротекторною дією. Один із таких препаратів на натуральній основі є HEPATO СOMPLEX. Цей препарат містить у своєму складі потужні гепатопротектори, які захищають та відновлюють клітини печінки від негативного впливу токсичних речовин. Препарат рекомендований для профілактики хронічного гепатиту, цирозу печінки у собак, жирової дистрофії печінки та токсичних уражень печінки.
Думка фахівця:
Профілактика, своєчасне діагнозування хвороби печінки у собак та грамотне лікування дозволять виключити різні проблеми з печінкою у улюбленого вихованця, повністю вилікувати собаку від захворювань печінки, або значно продовжити життя чотирилапого друга.